ثبت شرکت در کیش

ثبت شرکت درکیشثبت کیشثبت شرکت در مناطق آزاد

ابتدا در مورد مناطق آزاد (ثبت شرکت در مناطق آزاد) به این مطلب که بهترین نقاط برای سرمایه گذاری طولانی مدت برای انجام امور تجاری و داد و ستد می باشد باید توجه کرد. در مناطق آزاد هم نظیر کلیه نقاط دیگر کشور( سرزمین اصلی) می توان کلیه شرکت ها از قبیل سهامی خاص و مسئولیت محدود و تضامنی و …. را طبق قانون منطقه مورد نظر به ثبت رساند. از مناطق آزاد می تواند به منطقه آزادکیش ، قشم ،ارس ، انزلی ، که بخش عمده ای از سیستم تجاری و بازرگانی شرکت ها را دارا می باشند نام برد.

* ثبت شرکت در منطقه آزاد (ثبت شرکت در کیش ) ثبت شرکت در منطقه آزاد دارای امتیازات زیادی می باشد که باعث شده سرمایه داران داخلی و خارجی زیادی به سمت این مناطق سوق داده شوند . داشتن معافیت مالیاتی ۱۵ ساله از تاریخ ثبت شرکت در منطقه صرفا درشعاع منطقه ، نقل و انتقال ارز به صورت آزادانه ، ورود و خروج اتباع غیرایرانی بدون اخذ روادید. نداشتن مالیات برای انجام کلیه معاملات و خدمات مربوطه ، آزادی ورود کالا باتوجه به قانون منطقه فوق و مزایای دیگر بر طبق بخشنامه منطقه مورد نظر می باشد.

*مهمترین نکات برای ثبت شرکت در کیش یا مناطق آزاد دیگر پرداخت نکردن مالیات سرمایه و همچنین مالیات نقل و انتقال برای شرکت های با سرمایه بالا می باشد .

*استفاده و صدور مجوز فعالیت اقتصادی پس از ثبت شرکت در کیش و ثبت شرکت در مناطق آزاد دیگر باعث می شود داد و ستد و انجام امور بازرگانی و حقوقی در مناطق آزاد بر طبق ضوابط منطقه صورت گیردو هرگونه سوء استفاده احتمالی و غیر رقابتی درمنطقه به حداقل برسد. برای ثبت شرکت در کیش و ثبت شرکت در مناطق آزاد اصلی ترین مدارک وجود کپی شناسنامه و کپی کارت ملی برابر اصل و داشتن مکانی بر قراردادن مرکز اصلی شرکت الزامی است .اما در مواردی می توان از صندوق پستی به طور موقت تا تشکیل و تاسیس کامل شرکت استفاده کرد.

*برای ثبت شرکت در کیش و همچنین داشتن شعبه شرکت در خارج از منطقه باید مجوزات لازم از مدیریت بازرگانی منطقه اخذ شود. برای ثبت شرکت چند ملیتی و یا ثبت شرکت در کیش با ۱۰۰% اعضای خارجی می توان ضمن حضور در کیش و اخذ مجوز لازم موسسه حقوقی ثبت فردا مراجعه و مراحل ثبت را به طور کامل به این موسسه بسپاریم.

*هزینه های ثبت شرکت در کیش بر طبق تعرفه موجود به علاوه دستمزد وکیل و همچنین هزینه های جاری می باشد که برطبق تعرفه موسسه مربوطه اخذ می گردد. درکل ثبت شرکت در کیش و ثبت شرکت در مناطق آزاد یکی از فرصت های بسیار مناسب برای سرمایه گذاران و فرصتهای سرمایه گذاری دراین مناطق می باشد که به نسبت ثبت در مناطق اصلی درای هزینه بالاتر اما با بهره وری و بازده بسیار بیشتری می باشد.

مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کیش :

۱- معافیت مالیاتی ۱۵ ساله از تاریخ بهره برداری برای فعالیت اقتصادی بعد از ثبت شرکت در کیش

۲- عدم نیاز به روادید برای ورود وخروج خارجیان بعد از ثبت شرکت در کیش

۳- آزادی کامل خروج ارز بعد از ثبت شرکت در کیش

۴- انعطاف پذیری بیشتر عملیات بانکی بعد از ثبت شرکت در کیش

۵- تضمین حقوق قانونی سرمایه گذاران خارجی بعد از ثبت شرکت در کیش

۶- عدم محدودیت برای سرمایه گذاری و مشارکت خارجی بعد از ثبت شرکت در کیش

۷- سرعت عمل در انجام امور اداری بعد از ثبت شرکت در کیش

۸- انتقال آسان سرمایه داخل ، خارج و سایر مناطق آزاد ایران بعد از ثبت شرکت در کیش

۹- معافیت از عوارض گمرکی و سود بازرگانی برای واردات مواد اولیه و ماشین آلات صنعتی و تولیدی صنایع کیش

۱۰- امکان سرمایه گذاری خارجی بدون مشارکت ایرانی بعد از ثبت شرکت در کیش

۱۱- امکان خرید و فروش و اجاره زمین برای سرمایه گذاران داخلی و اجره زمین به سرمایه گذاران ایرانی و خارجی بعد از ثبت شرکت در کیش

۱۲- عدم محدودیت خرید و فروش و تبدیل ارز بعد از ثبت شرکت در کیش

۱۳- انجام کلیه معاملات و نقل و انتقال ارزی در منطقه توسط اشخاص حقیقی و حقوقی بعد از ثبت شرکت در کیش

۱۴- ثبت شرکتها و مالکیتهای صنعتی و معنوی توسط سازمان منطقه آزاد بعد از ثبت شرکت در کیش

۱۵- آزادی ورود هرنوع کالا به استثنای کالاهای مغایر با شرع اسلام یا قوانین خاص مربوط به مناطق آزاد .

۱۶- ترانزیت و صادرات مجدد کالاهای خارجی با کمترین تشریفات بعد از ثبت شرکت در کیش

۱۷- صدور کالاهای تولید شده در منطقه به خارج از کشور یا سایر مناطق آزاد با کمترین تشریفات بعد از ثبت شرکت در کیش

۱۸- صدور کالاهای تولید شده با رعایت قوانین ارزش افزوده به داخل کشور بعد از ثبت شرکت در کیش

۱۹- تعیین ضوابط حاکم بر روابط بین کارگر و کارفرما براساس قراردادهای منعقده بعد از ثبت شرکت در کیش شرکتهای مسئولیت محدود و سهامی خاص در کیش که انجام امور ترخیص کالا و امور واردات و صادرات و حق العمل کاری را دارند. با امتیاز ۱۵ سال معافیت مالیاتی به شرط آنکه در محدوده جزیره کیش فعالیت می کنند میتوانند شرکت خود را با توجه به مدارک مورد نیاز ذیل ثبت نمایند:

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت مسولیت محدود در کیش

دو نسخه شرکتنامه که تکمیل شده و به امضا کلیه شرکا رسیده باشد دو نسخه تقاضا نامه دو نسخه اساسنامه دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین فتوکپی صفحه اول شناسنامه کلیه شرکا و مدیران شرکت (در صورتی که اشخاص مذکور دارای شخصیت حقوقی باشند به جای فتوکپی شناسنامه ، آگاهی روز نامه ارائه میشود) تقویم نامه سرمایه غیر نقدی توسط شرکا (در صورتی که تمام یا قسمتی از سرمایه به صورت غیر نقدی باشد شرکت جهت اخذ مجوز معرفی خواهد شد )

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت سهامی خاص در کیش

دو نسخه اظهارنامه دو نسخه اساسنامه که تکمیل شده. دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی موسسین فتوکپی صفحه اول شناسنامه کلیه مدیران و سهامداران و بازرسان گواهی از یکی از بانکهای جزیره کیش که حاکی از پرداخت لا اقل ۳۵% سرمایه باشد

تغییرات و تصمیمات شرکتها

کلیه تغییرات و تصمیمات شرکت ها طی مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسات هیأت مدیره برای ثبت تغییرات انجام می پذیرد.

نکته : چنانچه مجمع عمومی عادی در ۴ ماه اول پس از پایان سال مالی تشکیل گردد «عادی سالیانه » و در ماههای دیگر «عادی به طور فوق العاده» نامیده خواهد شد.

الف – اختیارات مجمع عمومی فوق العاده:

۱-افزایش یا کاهش سرمایه

۲-تغییر در مفاد اساسنامه که می تواند شامل : تغیرنام شرکت، تغییر موضوع فعالیت، تغییر آدرس، افزایش یا کاهش سرمایه،تبدیل سهام به بانام و یا بی نام، افزایش یا کاهش تعداد مدیران شرکت، تغییر در حد نصاب لازم جهت تشکیل مجامع و سایر مواردی که طبق قانون تجارت می توان در اساسنامه تغییر ایجاد نمود.

۳-انحلال شرکت

ب- اختیارات مجمع عمومی عادی :

سایر مواردی که جزو اختیارات مجمع عمومی فوق العاده نمی باشد رد صلاحیت مجمع عمومی عادی است که از جمله شامل : تعیین اعضاء هیئت مدیره ( اصلی و علی البدل) تعیین بازرسین (اصلی و علی البدل) ، تصویب بیلان مالی، تعیین پاداش مدیران و …

سایت های مرتبط : ثبت شرکت در کیش ثبت شرکت در مناطق آزاد
[wp-review]

موضوعات مرتبط

ثبت شرکت در مناطق آزاد

چه شرکت های مجاز به ثبت شعبه خارجی در ایران هستند؟

ثبت شرکت در منطقه آزاد چابهار

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
کیفیت
Author Rating
51star1star1star1star1star